Ankara İngiliz Kültür Koleji

Ortaokul Öğrencilerimizle Karadeniz Gezisi

29 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında İngiliz Kültür Kolejleri Ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte Karadeniz gezisi düzenledik. Bu gezimizde milli mücadelenin başlangıç yeri olan Samsun İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapurunu ziyaret ettik. Yöresel lezzetlerden olan Samsun pidesini tatma fırsatı bulduk.

Ardından ikinci durağımız olan Ordu’ya geçtik. Ordu Merkez’de panoramik bir şehir turunun ardından teleferikle Boztepe’ye çıkarak Karadeniz’in eşsiz güzelliğini izleme fırsatı bulduk.

Ardından günün yorgunluğunu atmak üzere konaklama noktamız olan Giresun’a doğru yola çıktık. Sabahın ilk ışıklarıyla beraber Trabzon’a doğru yola çıktık. 2 saat yolculuğun sonunda Atatürk köşküne ulaştık. Köşk gezisinin ardından Ayasofya kilisesi ile Trabzon’daki gezimizi sonlandırarak Uzun Göl’e geçtik. Konaklama noktamız olan Uzun Göl’ün ardından Ayder Yaylası’na ulaştık. Gelin Tülü Şelalesi’ni geçip Fırtına Deresi üzerindeki köprüleri gördük. Otelimize geçerek akşam yemeğini yedikten sonra Ayder Yaylası’ndaki horon gecesine katıldık.

3. Gün Rize’ye doğru yola çıktık. Rize’nin doğal güzelliklerinden olan Çinçiva Köyü’ne, Zil Kale’ye ardından Palovit Şelalesini gördükten sonra Ankara’ya dönüş yoluna geçtik. Eğlenceli gezimizin ayrıntılarını resimlerimizden görebilirsiniz.

8 Mayıs 2017

0HakkındaOrtaokul Öğrencilerimizle Karadeniz Gezisi"

Mesaj At

Telif Hakkı 2014 © İngiliz Kültür Kolejleri
top

Setup Menus in Admin Panel