Ankara İngiliz Kültür Koleji

Dil pasaportu sahibi

tüm öğrencilerimize 

AB’de eğitim için

başvurularda öncelik

tanınmaktadır.

ee1
 

Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na (The Common European Framework) dayalı bir değerlendirme sistemidir ve okulumuz bu sisteme geçmiştir. “Öğrenen Özerkliği” ve “Kendini Değerlendirme” bu portfolyonun dayandığı eğitim kavramlarıdır. Her öğrencimiz bu sürece girer ve dil yeterliliklerini Avrupa Dil Portfolyosu’yla belgeler. İngiliz Kültür Kolejleri ülkemizde Avrupa Birliği onaylı bu programı uygulamaya yetkili az sayıdaki eğitim kuruluşundan bir tanesidir.

Avrupa Dil Pasaportu, Avrupa Birliği ülkelerinde serbestçe seyahat etme, oturma ve çalışma hakları kazandırmada büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Dil pasaportu sahiplerine vize işlemleri, vatandaşlık veya AB’de eğitim için başvurularda öncelik tanınmaktadır. Ayrıca, birden çok AB diline hakim olanlar, tek bir AB ülkesinin vizesiyle Avrupa’da turist olarak serbestçe dolaşabilme imkanına sahiptir.

Avrupa Dil Portfolyosu 3 bölümden oluşmaktadır:

1. Dil Pasaportu: Avrupa Dil Pasaportunda dil becerileri profili, dil öğrenimi ve kültürler arası deneyimlerin özeti, sertifika ve diplomaların kaydı bulunmaktadır.

2. Dil Geçmişi: Dil öğrenme sürecinin günlük şeklinde kaydedildiği bölümdür. Bu yöntemle öğrencilerimiz dil öğrenim serüvenleri sırasında kendilerini değerlendirebilmekte ve hedeflerini somut bir şekilde belirleyebilmektedir. Bununla birlikte dil geçmişi öğrencilerimize, kültürler  arası deneyimleri ve dil gelişiminin grafiğini de sunar.

3. Dil Dosyası: Bu bölümde, portfolyo sahibinin sertifikaları ve diplomaları yer almaktadır.

Telif Hakkı 2014 © İngiliz Kültür Kolejleri
top

Setup Menus in Admin Panel