Ankara İngiliz Kültür Koleji

KURUMSAL

Kolejimiz 24 kişilik akıllı sınıflarıyla butik okul anlayışına uygun, tam gün eğitim veren, her öğrenciye özel birebir ödev destek ve tekrar programı uygulanan bir okul olup aylık ölçme-değerleme sınavları, gelişim raporları ve sosyal aktivitelerle bireysel öğrenme sürecini ve farklı öğrenme stillerini gözeten ilkeli ve kurumsal bir eğitim kurumudur.

“DERS OKULDA ÖĞRENİLİR.” prensibiyle her ünite ve konu öğrenciye eksiksiz öğretilmelidir. Öğretmenlerimiz konuların her öğrenci tarafından tam olarak kavrandığına ve öğrenildiğine inandığında yeni konuya veya üniteye geçerler. Bu süreçte ünite ve konulara göre kurum ve kuruluşlara  ziyaret, geziler düzenlenecektir. Ünite ve konulara göre hazırlanacak gezi listesi web sayfamızda yer alacak ve sizler çocuklarımızın yapacağı ziyaret ve gezileri takip edebileceksiniz. Bu süreçte siz değerli velilerimizden genel izin dilekçesi alınarak yönetici ve öğretmenlerimizle birlikte seyahat ve geziler yapılacaktır.

Okulumuzda her öğrencinin eğilim ve yeteneğine göre bir spor dalı veya bir enstrümanla uğraşması sağlanır. Böylece öğrencinin ilgi alanına göre hayatı tanıması, hedef koyması ve kendisine hobiler kazandırılması sağlanmış olur.

Öğrencilerimizin bireysel özelliklerinden kaynaklı öğrenim zorluğu var ise işlenen ünite veya konuların tam öğretilebilmesi için öğrenci öğretmenle birebir konu tekrarı yapar. Konu öğrenciye öğretilmeden diğer konulara geçilmez.

Ev ödevleri okulumuzda öğretmenler eşliğinde yaptırılır. Günümüz koşullarında yoğun çalışan anne ve babaların yükünü hafifletmek, ebeveynlere çocuklarıyla evde eğlenceli hoş ve sevgi dolu bir aile ortamında vakit geçirmelerini sağlamak adına eğitim ve öğretimin deneyimli öğretmenlerimize, eğitimcilerimize ve bizlere bırakılması temel prensibimizdir.

*  Kolejimizde okul öncesi öğrencilerimize günlük veli bilgilendirme;

*  İlkokul ve ortaokul öğrencilerimize ise haftalık veli bilgilendirme formu gönderilir.

Telif Hakkı 2014 © İngiliz Kültür Kolejleri
top

Setup Menus in Admin Panel