Ankara İngiliz Kültür Koleji

1, 2 , 3 ve 4. SINIFLAR

1, 2 , 3 ve 4. SINIFLAR

 ilkokul31

1, 2 , 3. ve 4 sınıf öğrencilerimiz,  kendi yaş gruplarındaki öğrencilerle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürürler.

 Türkçe, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerine üçüncü sınıfın sonuna kadar tek bir sınıf öğretmeniyle birlikte asistan İngilizce öğretmeni eşlik eder. İngilizce, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi , Müzik, derslerine alanında eğitim almış öğretmenlerimiz girmektedir.

 Proje ve etkinlik saatlerinde öğrencilerimiz, derslerinde öğrendikleri konuları uygulama imkanı bulmaktadırlar.

Okul programımız dışında, 4. sınıf öğrencilerimiz ile merkezi sınavlara yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

 MEB tarafından belirlenmiş olan zorunlu derslerin dışında İspanyolca , piyano  satranç, dans, drama ve oyun dersleri; 1,2 , 3 ve 4. sınıflarda uyguladığımız eğitim-öğretim programımızın önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Okulumuz eğitim öğretime başladığı yıldan bu yana ‘Her Öğrenci Özeldir.’ düşüncesinden hareketle, her bireyin gelişimine en üst düzeyde katkı sağlayabilmek için, MEB programlarına ek olarak hazırlanan programlar çerçevesinde çalışmalarını sürdürür.

Dersliklerimiz 24 öğrenci kapasiteli olup, her sınıfta ortalama 18 – 21 öğrenci vardır. Sınıflarımız da teknolojinin son ürünü olan bilgisayar, projeksiyon cihazı ve akıllı tahtalar mevcut olup, dersler alışılagelen anlatım yöntemi dışında görsel içeriklerle zenginleştirilerek keyifli hale getirilmektedir. Derslerde, alanında uzman öğretmen kadrosu eşliğinde, öğrencilerin ‘yaparak- yaşayarak’, öğrenmelerini kalıcı hale getirmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca drama ve dans derslerinde kullanılan dans- bale salonumuz öğrencilerimizin hem fiziki gelişimlerine katkı sağlamak hem de psikososyal gelişimlerini desteklemek için oluşturulmuş bir mekandır.

Görsel sanatlar ve müzik derslerimiz, alanında iyi eğitim almış ve öğrencilerimizle birlikte üretmekten büyük keyif alan bir öğretmen kadrosu eşliğinde dersin içeriğine uygun olarak oluşturulmuş atölyelerde yapılmaktadır.

‘Okuyan Toplum’ hedefi ile öğrencilerimizi bulundukları yaş düzeylerine uygun kitapları okumaya yönlendirirken bu alışkanlığı edinmeleri dikkate alınarak kitap okuma saatleri düzenlenmiştir.

Telif Hakkı 2014 © İngiliz Kültür Kolejleri
top

Setup Menus in Admin Panel